Myśliwi o łowiectwie

RAPORT NIK O STANIE ŁOWIECTWA A OBŁUDA MYŚLIWYCH

Raport Najwyższej Izby kontroli stwierdzający szereg nieprawidłowości w sposobie sprawowania gospodarki łowieckiej (o czym pisaliśmy na długo przed jego sporządzeniem), jak łatwo się domyślić nie został entuzjastycznie przyjęty wśród braci łowieckiej. Pojawiły się zarzuty o wyssaniu z palca – standardowe już – o braku pojęcia o łowiectwie, o tym jak to cały świat bredzi, a tylko myśliwi mają rację. W skrócie raport stwierdza iż:

”Wprowadzony wiele lat temu model gospodarki łowieckiej jest przestarzały: nie uwzględnia obecnych relacji na linii myśliwi – państwo – właściciele nieruchomości, ani współczesnej świadomości przyrodniczo-ekologicznej. Minister Środowiska nie ma żadnych narzędzi do nadzorowania gospodarki łowieckiej ani Polskiego Związku Łowieckiego,” Najpoważniejsze zarzuty dotyczą bałaganu w dokumentacji polowań, który uniemożliwiał ustalenie rzeczywistego stanu i liczby upolowanych zwierząt. Całość można przeczytać tutaj:
https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-gospodarce-lowieckiej.html

1743505_909204772502363_1590207331887263682_n

Co na temat funkcjonowania kół łowieckich, betonu PZŁ, układach znajomościach itd. twierdzą sami myśliwi, można przeczytać na screenach podesłanych nam przez czytelnika, z grupy gdzie myśliwi dyskutują sobie bez zahamowań we własnym gronie. Temat dotyczył procedury przyjmowania do koła, ale myśliwi szczerze postanowili się wyżalić. Podaję w skrócie najciekawsze wypowiedzi.

Padają stwierdzenia takie jak:

Powiem tak, nieprawidłowości i nieprawości w kołach jest naprawdę dużo. Są fakcje, grupy interesów, znajomi króliczka. Jest zazdrość i zawiść.

Eh, sama prawda. Niestety.

produkuje się obecnie masowy myśliwych chyba jedynie dla składek dla związku dla pieniędzy za kursy bo dostać się do koła graniczy z cudem.

postępowanie ludzi w zarządach kół jest karygodne (…) banda nadętych zawziętych z własnym widzi mi się! (…) jako kandydat musiałem wozić pana prezesa autem kupować wódkę i być na każde zawołanie

Kasa, niestety pieniądze decydują o tym czy dany kandydat z zasobnym portfelem dostanie się do koła . Możesz być przykładem do naśladowania (…) Zachłanność i absurdy oraz pieniądze niestety rządzą środowiskiem myśliwskim – Często lubią panowie pisać nam o etyce i szlachetności. Pod spodem ktoś odpowiada:

Ideały sobie, a życie sobie

potrzebują mnie tylko do roboty

12096635_909204719169035_3447034246760117442_n

I najciekawsze. O czym też pisaliśmy na łamach strony:

Jesli potraktowac PZL tak czym w istocie jest. Czyli x stolkow w x spolkach. Funkcjonujących w oderwaniu od rzeczywistosci.

Co najśmieszniejsze, część osób piszących te komentarze aktywnie broniła łowiectwa na naszej stronie, pisząc nam o etyce, wartości i tradycjach, obrażała nas i zarzucała oderwanie od rzeczywistości. To samo czynią na innych stronach, gloryfikując PZŁ, aż nie zostaną zazwyczaj zablokowani. Jak to skomentować? Obrona swojego stylu życia i martwych wartości za wszelką cenę. Tylko w dobie internetu nic się nie ukryje, zwłaszcza kłamstwo. Po prostu na pokaz trzeba gardłować, we własne gniazdo nie pluć. Pisaliśmy już dawno o tym wszystkim co myśliwi w komentarzach, jak i dawno, żartobliwie o tym jak to PZŁ „dyma” ich tylko na składki, a przyroda cierpi. Do tego można by dołożyć jeszcze wszelkie biura polowań, które umożliwiają myśliwym polowania na chronione i zagrożone gatunki ,co z ochroną przyrody nic nie ma wspólnego. A z czego członkowie PZŁ bardzo chętnie korzystają. Ciekawe kiedy NIK to skontroluje? Do tego dodać tzw. „tuczenie zwierząt” na polach rolników i utrzymywanie nadmiaru zwierząt powodujących straty w rolnictwie. Wymieniać można długo, nie powtarzam się więc, bo wszystko już było.

 

12072740_909204782502362_7886304817175494517_n

12141510_909204919169015_2365035376414103967_n

Reklamy

2 responses to “Myśliwi o łowiectwie

  1. Pingback: Przestępstwa,nadużycia i patologia w PZŁ. | Nie podaję ręki myśliwym

  2. Pingback: Zazdrość u myśliwych. Z prasy łowieckiej | Nie podaję ręki myśliwym

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s