Przeciw polowaniu wigilijnemu – Sukces wydarzenia aktywistów antyłowieckich

12369073_1535978336725279_799148939757032095_n

MYŚLIWI STCHÓRZYLI – SUKCES NASZEGO WYDARZENIA PRZECIW POLOWANIU WIGILIJNEMU .

Nasze wydarzenie pod nazwą „Nie dla masakry zwierząt w Puszczy Zielonka – Pytamy myśliwych” dobiegło końca. I odniosło niespodziewany sukces. Sprawą zainteresowały się szeroko media, pisał Głos Wielkopolski, temat podjęło radio Merkury i program 4 Polskiego Radia. Artykuł opublikowała również społeczność Lepszy Poznań, oraz strona Rozbrat.org. Nie zabrakło tekstu w Strefie Agro. Jak wynika ze statystyk wydarzenia,w ciągu dwóch tygodni zaproszono ponad 215 tys. osób. Wszystkim którzy przyczynili się do tego wyniku, jak i współorganizatorom Front Antyłowiecki i Zamień strzelbę na aparat, aktywistom i uczestnikom serdecznie dziękujemy. Byliście wspaniali i dobrze zorganizowani.

http://www.strefaagro.gloswielkopolski.pl/galeria/polowanie-wigilijne-pod-ostrzalem

http://www.radiomerkury.pl/informacje/pozostale/przeciwko-polowaniu-wigilijnemu.html

http://www.naszadebogora.pl

http://www.lepszypoznan.pl/2015/11/27/na-dziewiczej-gorze-beda-strzelali-do-zwierzat.html

http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/9168470,nie-podaje-reki-mysliwym,id,t.html

http://www.rozbrat.org/informacje/poznan/4390-stop-polowaniom

Debogóra NPRM

KRÓTKI OPIS WYDARZEŃ.

O godzinie 7:20 byliśmy już pod leśniczówką Mechowo. Nie było tam myśliwych, którzy po kryjomu między sobą zmienili miejsce i czas zbiórki. Stchórzyli. Pomimo, że jak twierdził nadleśniczy Puszczy Zielonka: W polowaniu wigilijnym nie chodzi o to, żeby zabijać, ale by spotkać się w świątecznej atmosferze, zanieść siano do paśników, podzielić opłatkiem. Nasi aktywiści zabrali więc opłatki, by podczas rozmowy złożyć myśliwym życzenia. Nie doszło jednak do tego, myśliwi uciekali jak szczury przenosząc się z miejsca na miejsce. Mimo że, bardzo dufnie pisali wcześniej na forum Dziennika łowieckiego: Niech przyjadą, wytłumaczymy im na czym polega gospodarka łowiecka i czym zajmuje się myślistwo, to zmienią zdanie. Wpis można sobie odnaleźć. Przed godziną 8.00 pojawili się licznie anarchistyczni aktywiści z Rozbratu, wyposażeni w mapy, kamerę i kamizelki odblaskowe.

Zamiast myśliwych pod leśniczówką Mechowo czekała Straż Leśna i policja, jednakże zignorowała ona naszą obecność. Wisiały kartki informujące o jeszcze innym fałszywym miejscu zbiórki. Takie to wybiegi stosują ludzie, którzy twierdzą, że w polowaniu wigilijnym nie chodzi o zabijanie. Zrobili jednak wszystko, by zapolować choć trochę. Około godziny 8.00, od ludzi będących w terenie otrzymaliśmy telefon, że słychać pojedyncze strzały w okolicach Dziewiczej Góry. Natychmiast się tam udaliśmy, jak się okazało myśliwi wydzielili spośród siebie mniejsze grupki osób, które polowały indywidualnie na terenie Dziewiczej i Mechowa. Straż leśna apelowała o zachowanie ostrożności, z uwagi na odbywające się polowanie. Myśliwi nie mieli najmniejszych skrupułów, by kazać przenieść miejsce polowania w teren, gdzie odbywał się festyn dla rodzin połączony z bieganiem, tym samym narażając jego uczestników na niebezpieczeństwo. By w spokoju móc mordować zwierzęta w gronie własnym. Ludzie którzy nam pomagali, ubrani w kamizelki odblaskowe ruszyli w puszczę, gdzie udało im się napotkać i powstrzymać kilku strzelców. My wróciliśmy do Mechowa, gdzie po pół godzinie postoju minęły nas trzy samochody terenowe z myśliwymi w środku. Uśmiechali się szyderczo mijając nas, widać było, że przejeżdżają na rozpoznanie.

Zdjęcie1338
Myśliwi nie mieli skrupułów ani oporów ,by przenieść miejsce polowania w teren gdzie odbywał się festyn połączony z bieganiem. Narażając tym samym jego uczestników na niebezpieczeństwo. 

Następnie od innych aktywistów otrzymaliśmy informację, że trwa zbiórka myśliwych w leśniczówce annowo. Udaliśmy się na miejsce, gdzie ok. 25 ludzi uniemożliwiło myśliwym ruszenie w teren, by obstawić mioty i zająć stanowiska. Widać było kłopotliwe miny panów w kapeluszach jak i wściekłość oraz żal, czyżby dlatego, że jednak nie będzie można pozabijać? „Dzielni i rozumiejący gospodarkę łowiecką” wezwali policję, która spisała aktywistów. Tak wiele strachu przed zwykłą rozmową. Nie chcieli skorzystać z zaproszenia do sprzątania puszczy, zamiast polowania. W czasie gdy jedni z nas zbierali śmieci, pojedynczy myśliwi woleli strzelać w zakątkach puszczy, mając przewagę znajomości terenu. FINALNIE UDAŁO SIĘ OPÓZNIĆ GŁÓWNE POLOWANIE O PRZYNAJMNIEJ 6 GODZIN – następnie myśliwi w asyście straży leśnej oddalili się z Annowa w nieznane. Swoją drogą ciekawa dyspozycyjność służb na każdy telefon panów w kapeluszach.

Jeden z naszych ludzi odnalazł w lesie ciekawe zestawienie ”tzw urządzeń łowieckich” , (widoczna na zdjęciu) klatka, dość niechlujnie sklecona,wkopana w ziemię,kilkanaście metrów od ambony strzeleckiej. Wolę nie myśleć do czego to miało służyć…

Zdjęcie1340

Powoli stajemy się słyszalni i skuteczni . Rośniemy w siłę. Bez funduszy, pieniędzy, zorganizowanych struktur, często bez czasu – mamy jednakże Was, którzy udostępniacie,informujecie, pokazujecie znajomym. Dzięki Wam coraz więcej ludzi w Polsce dowiaduje się, co naprawdę kryje się pod pojęciem łowiectwa. Opracowujemy już kolejne skuteczne metody przeciwdziałania polowaniom, w przygotowaniu są następne wydarzenia. Nie dlatego, że mamy kaprys uprzykrzyć życie myśliwym. Chcemy rozmawiać – między innymi dlatego nie organizowaliśmy głośnego protestu, a prosiliśmy ludzi, by zadawali myśliwym stworzone przez nas pytania z listy.
Opracowaliśmy skuteczną strategię, która umożliwia legalne zablokowanie każdego polowania zbiorowego w kilka osób. Tą strategią podzielimy się z zainteresowanymi stronami.

Mówimy głośnie NIE zabijaniu zwierząt dla rozrywki. Ale jeszcze głośniejsze wypowiadamy przeciw bezsensownej, nieudolnej pseudogospodarce łowieckiej prowadzonej przez myśliwych w ich własnym interesie, gdzie głównym kryterium jest realizacja swojego hobby. W wyniku czego straty ponoszą rolnicy, mieszkańcy osiedli czy w końcu my wszyscy, ale największe szkody ponosi środowisko. Liczyliśmy na konstruktywną rozmowę, jednak myśliwi zrobili wszystko by jej uniknąć, a uczestnikom wydarzenia uprzykrzyć życie.

Zdjęcie1337
Grupka aktywistów po otrzymaniu informacji o polowaniu udaje się w teren,by  odnaleźć  i powstrzymać strzelców.

12404931_856528291132931_1760037912_o
W drodze do leśniczówki Mechowo. Myśliwi potajemnie przełożyli między sobą miejsce i godzinę zbiórki.

 

 

 

Reklamy

One response to “Przeciw polowaniu wigilijnemu – Sukces wydarzenia aktywistów antyłowieckich

  1. Pingback: Polowania wigilijne – świąteczna masakra w imię tradycji. | Nie podaję ręki myśliwym

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s