Polowania Sylwestrowe

Podczas gdy część z nas bierze udział w kampaniach społecznych, by nie strzelać fajerwerkami w sylwestra, w trosce o dobrostan naszych zwierząt domowych oraz dzikich, tak niektórzy… deklarujący miłość do przyrody i wszelkie jej zrozumienie, ochoczo śpieszą do lasu, by dać wyraz kolejnej tradycji… upolować, postrzelać, wymazać sobie twarz krwią, jakby zwierzętom leśnym było mało huku i terroru jaki im w ten dzień fundujemy. Ale czego spodziewać się po osobach, których hobby jest prześladowanie i krzywdzenie zwierząt? Minimum wyobraźni i współczucia? Chyba nie.

original_1748_gallery

Pamiętacie pewnie cyrk z zanoszeniem opłatka do paśnika i na nęciska, organizowanie „polowań opłatkowych i wigilijnych”, według myśliwych będących wyrazem szacunku do zwierząt? To jedno, jednak dla myśliwskich pseudomiłośników przyrody, każda okazja wydaje się być dobrą, by zorganizować sobie polowanie, iść do lasu zabijać, a następnie opowiadać wszem i wobec, że jest to wyrazem tradycji i szacunku wobec zwierząt, oraz oczywiście, „harmonijnego współistnienia z naturą”. Kolejną taką „noworoczną szopką” są polowania sylwestrowe.

Szczerze, z wiadomych względów nie wyobrażam sobie takiego polowania w wykonaniu naszych myśliwych. Ale skoro tradycja… wszak ma to chyba największą wartość dla myśliwych. Cytat z strony o tematyce łowieckiej (http://www.lowiectwo.com.pl/tradycja.html):

trzeba być trzeźwym ! Trzeźwym, jeśli chce się strzelać. Znane są koła, w których na zbiórce stają myśliwi w różnej formie. Tradycja nakazuje im jednak zebrać się w ten niezwykły poranek. Bardziej zmordowani sylwestrową nocą udziału w łowach nie biorą. Pozostają przy ognisku, czy w myśliwskiej sadybie. 

Rodowód takich polowań sięga przełomu XIX i XX wieku. Pod koniec XIX wieku i w okresie międzywojennym po nieprzespanej, przebalowanej nocy, wprost z sali balowej ziemiańskiego dworu, często w towarzystwie dam, wyruszano na krótkie łowy. Polowanie było idealnym dopełnieniem sylwestrowej zabawy. Wielkość rozkładu nie odgrywała żadnej roli. Często był to wręcz spacer, czy kulig ze strzelbami. Są koła łowieckie gdzie nadal się to praktykuje, a myśliwi stawający w zbiórce różnej kondycji… w końcu własne grono. Łowy nie trwają długo. Zatem po wzięciu kilku miotów wszyscy myśliwi znów są razem i reszta przedpołudnia mija im na towarzyskim spotkaniu.
Trudno o milszy początek roku! – Piszą myśliwi na forum dziennika. Pewnie…Aby Sylwester i rok były udane, aby udowodnić swoją miłość do zwierząt i natury, ‘’harmonijnie’’ i z hukiem z nią współistnieć, trzeba i w ten dzień iść do lasu mordować. No trudno o milszy początek roku. Podczas gdy większość ludzi, świętuje ten dzień normalnie nie zabijając nikogo, w gronie znajomych, rodziny, przyjaciół.

Pytanie co dalej. Może „Polowanie walentynkowe”? Albo z okazji światowego dnia zwierząt?

Kto wie…

sylwester-630x300

Reklamy

2 responses to “Polowania Sylwestrowe

  1. Banda psychopatów i sadystów którzy upajają się a może dostają orgazmu zabawiając się w mordowanie dla sportu i przyjemności… Normalny człowiek unika zabijania ,ale ci pseudo ludzie nie są normalni ! Prymitywne istoty których cieszy ich widok krwi i cierpiących niewinnych zwierząt. Dlatego w nowym roku życzymy wam wszystkiego co najgorsze i oby te bestialsko mordowane zwierzęta nie dały wam kiedyś skonać w spokoju ! Niech wam staną przed oczami ofiary zbrodni dla zabawy i przyjemności !!!!!!!!!!!!!

    Polubione przez 1 osoba

  2. No, wreszcie pretekst, żeby być trzeźwym w taki dzień… eee… noc (powinnam się cieszyć:) ;P Ale ja, jako ta stara kato-sado-mason-niuejdż-pagan-patrio-rock-end-roll-semi-wege-niewdzięcznica, nie mam zamiaru i powiem mimo wszystko, co myślę! Takie zabawy to przeżytek, debilizm i barbarzyństwo! Barbarzyńców nie brakuje… A ja mam pomysł – niech siedzą w lasach, nad rzeką, jeziorkiem, w różnych zakątkach przyrody i wypatrują debili, co zaśmiecają przyrodę! Wywalają śmieci, gdzie popadnie! Nawet na ulicy, chodniku… Niech na nich polują! Ostatecznie na kłusowników 😉 Jest trochę tej „zwierzyny” do odstrzału, specjalnie w tym celu hodowanej 😉 Tych, co wycinają drzewa, piją, biją, dręczą ludzi, zwierzęta, przyrodę trują…

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s