Filmy

Filmy z polowań,ogólnodostępne na you tube. Zamieszczone przez samych myśliwych. Patologia, kanonada, tradycja… kochanie przyrody inaczej. Tak po myśliwsku. Oraz kilka filmów informacyjnych z ubojni i rzeźni zwierząt hodowlanych.

Najpierw nieco słów od człowieka, którego przedstawiać chyba nie trzeba. Zenon Kruczyński przez sporą część swojego życia, ponad 25 lat był myśliwym. Polował i zabijał zwierzęta. W wyniku osobistych przemyśleń i wewnętrznej przemiany, odłożył broń i z czasem zaczął działać na rzecz ochrony praw zwierząt w organizacjach ekologicznych. Paradoksalnie, ten były już myśliwy zapoczątkował cały ruch „antyłowiecki”, dając impuls do działania tym, którym najbardziej leży na sercu przyroda ojczysta i dobrostan dzikich zwierząt. Swoje doświadczenia z myślistwem, jego kulisy, obecne w nim absurdy opisał i wyjaśnił w książce Farba znaczy krew – do przeczytania po kliknięciu.

  

A na tym filmie już pełen przekrój Januszy, wąsów, brzuchów, okularów, siwizny, czego kto chce. Na własne oczy możecie zobaczyć jak podczas polowania zbiorowego przerażone zwierzęta rozbijają się po lesie, wśród wszechobecnej palby, krzyków i strzałów. Jeśli w polowaniu biorą udział psy, bywa jeszcze gorzej. Według myśliwych takie zachowanie jest wyrazem Harmonijnego Współistnienia z Naturą, czego nigdy nie zrozumieją ekolodzy i inne postronne „nawiedzone” osoby.

Na tym filmie myśliwi dochodzą postrzałka. Przerażone ranne zwierzę, ukrywa się w krzakach, gdzie jest oszczekiwane i podgryzane przez psy. Nadchodzą myśliwi. Dzik w akcie desperacji zrywa się do ucieczki, zostaje po raz kolejny niecelnie trafiony w grzbiet (przekleństwa – kultura łowiecka)…

=======================================
=======================================

Ciekawy film, mający w założeniu swym promować łowiectwo, odnaleziony przez ekipę strony Front Antyłowiecki. Zamieszczamy, może kogoś przekona :). Oraz trafny opis administracji FA.

„Na krótkim filmiku widzimy więc ogólny zarys patologii trawiącej nasze łowiectwo, w wielu omawianych przez nas aspektach. Bardzo często pada słowo »Trofeum« i » Medalowe« choć jak zarzekają się odwiedzający nasz profil myśliwi, dla trofeów się nie poluje, a takie historie wymyślają sobie ekolodzy. Pierwsze zdanie jakie pada w filmie:

»Każdego roku w rewirach lasów państwowych pozyskuje się około 6000 trofeów, z których wiele jest medalowych…«
Na własne oczy możecie zobaczyć ów pocieszny zwyczaj, zwany ostatnim kęsem, pieczęcią, kiedy to myśliwy wtyka zabitemu zwierzęciu gałązkę w pysk dla oddania hołdu… oraz jak wykonują sobie uśmiechnięte fotografie z zamordowanymi już zwierzętami.

Reszta to typowy stereotyp. Wąsaci, siwi, w okularach, które pewnie umożliwiają właściwe rozpoznanie gatunku przed strzałem .
Psy biegające za zwierzyną luzem i podgryzające już umierającą, strzeloną. Hałas, szczekanie, polowanie zbiorowe. Zawsze uczono mnie, że w lesie należy zachowywać się cicho, bo to dom zwierząt. Zdaje się to dotyczyć wszystkich normalnie nastawionych do natury ludzi, z wyjątkiem myśliwych. Na »zbiorówce« możesz krzyczeć, strzelać, podjudzać szczekające psy, stukać kołatką – ale gdyby np. matka wołała zgubione dziecko, w myśl nowych przepisów może zostać ukarana mandatem jako »utrudniająca polowanie«. Polowanie na rykowisku i rozgonienie chmary jeleni, z podkreśleniem, że chodzi o trofeum. Oraz dewizowcy. »Goście zagraniczni«. Bo jak nas czasem próbują przekonywać siewcy przemocy w kapeluszach, do jeleni podczas rykowiska się nie strzela… I dlatego tak spieszą z bronią do lasów wraz z początkiem rykowiska. Skrytobójcze wabienie także na wizji.

Strzelanie i płoszenie zwierząt przy stawach i rozlewiskach, bo jak wiemy z opowieści łowieckich, zwierzęta szybko przyzwyczają się do kanonady i cieszą się, że zostaną » pozyskane«. Jak podkreśla lektor, »dobrze ułożone do polowań psy (aportujące) gwarantują myśliwemu satysfakcję z polowania…«

»W rewirach lasów państwowych, myśliwi pozyskują około 2500 tys. trofeów jeleni byków«. Wystarczy zwrócić uwagę na wszechobecne uśmiechy, kiedy polujący rozprawiają chwilę o tym, czy dzik »przyjął czy nie przyjął« kulę, by odpowiedzieć sobie, na pytanie, czy myśliwy cieszy się ze śmierci i czego doświadcza się na polowaniu – emocje łowieckie i atmosfera, od których są uzależnieni.

No i najważniejsze – pozyskiwane są tylko chore, stare i niedołężne zwierzęta! Które już by umarły. Dlatego tak żwawo uciekają w podskokach… Wymowne zwłaszcza 2 ostatnie sceny, kiedy biegnący dzik trafiony zostaje dopiero za którymś razem, a obok innego biegnącego polem rozpryskują się ślady po niecelnych kulach. To by było na tyle, jeśli chodzi o »zwierzę ginie od 1 celnego strzału«. I to również tyle, z oficjalnego filmu, mającego promować i wyjaśniać łowiectwo. I ani słowa o gospodarce łowieckiej, szkodach rolników czy apokalipsie zwierzęcej?  Czuję się zawiedziony. Normalnie, aż mnie dopadła ta cisza, błogość i myśliwski sposób harmonijnego obcowania z naturą… I aż się popłakałem. Bynajmniej nie ze wzruszenia.”

============================================
============================================

Filmy z ubojni i przemysłowych obozów zagłady dla zwierząt. Myśliwi zaglądający czasem na naszą facebookową stronę uwielbiają robić z siebie durni zawsze w ten sam sposób. Mianowicie pytają oni tak: A mięsko to jecie? Myślicie, że rośnie na drzewie? Zobaczcie jak mają Wasze świnki w ubojniach! Tą odkrywczą uwagę głoszą zawsze z euforią, na profilach obrońców praw zwierząt i wegan. Jakby te osoby, które życie poświęcają walce przede wszystkim o zakończenie gehenny zwierząt hodowlanych, nie miały o tym pojęcia. Cóż, myśliwi rzeczywiście chyba „myślą”, jakoby obrońcy praw zwierząt nie wiedzieli co dzieje się w ubojniach. Zdają się nie rozumieć, że od walki ideologicznej na tematy „mięsne” istnieją dziesiątki innych stowarzyszeń i fundacji zajmujących się tym. A jedna strona nie może zajmować się wszystkim. Skoro inni walczą już o zwierzęta hodowlane, my hołdując już od jakiegoś czasu wegańskiemu i wegetariańskiemu sposobowi odżywiania, wybraliśmy drogę, na rzecz dobrostanu zwierząt dzikich, o które dziś mało kto się troszczy.Jednocześnie uważamy i zgadzamy się z twierdzeniem, że osoby które w świadomy sposób wspierają finansowo przemysłowe obozy zagłady dla zwierząt, poprzez kupowanie mięsa, nie mają moralnego prawa krytykować myśliwych. Sprzeciwiamy się i temu – nie wspieramy, nie finansujemy, nie spożywamy.

Oraz poniżej link do naszej notatki zawierającej wyjaśnienie i argumenty, dlaczego warto zrezygnować z mięsa. Wartościowe lektury, filmy do pobrania i obejrzenia w jednym miejscu. Choć jak znam życie i tak znajdzie się zawsze ktoś z zapytaniem „A mięsko to jecie? Myślicie, że rośnie na drzewie?”

Dlaczego warto zrezygnować z mięsa?

 

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Filmy

  1. Dlaczego tak ma to wyglądać ? Co to za tchórzliwi , pseudo chłopy i zakompleksieni z malutkim ”ego”-myśliwi
    .Dać im latarkę ,nóż ,linkę i ciepły kubraczek i niech idą do lasu na polowanie. Zrobią sobie łuk ,strzały i niech zapolują . Będą równe szanse … Uzbrojeni po zęby niby mężczyźni idą do lasu i naciskają spust ,najczęściej przy paśnikach gdzie ufne zwierzęta podchodzą . Banda tchórzy ,morderców i psychopatów którzy mordują dla przyjemności i zabawy

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s