O nas

Celem kontrowersyjnej nazwy kampanii jest przyciągnięcie jak największej liczby osób zainteresowanych. Nie powinna być ona rozumiana dosłownie. Podajemy rękę każdemu – wędkarzom, rzeźnikom czy myśliwym. Kwestia kultury osobistej.

Jesteśmy grupą osób która sprzeciwia się obecnej formie sprawowania gospodarki łowieckiej w Polsce, której metody i sposoby wdrażane przez myśliwych doprowadziły na skraj zapaści wiele gatunków polskiej fauny. Sprzeciwiamy się zachowaniom patologicznym tego środowiska i monopolu na nieefektywną ochronę przyrody. Opowiadamy się przeciw okrucieństwu, znęcaniu się i prześladowaniu zwierząt dziko żyjących, które krzywdzone są dla rozrywki. Zajmujemy się odkłamywaniem zniekształconego obrazu polskiego łowiectwa, który uległ spaczeniu poprzez lata propagandy myśliwych uprawianej wśród nieświadomego społeczeństwa. Obalamy mity łowieckie.

Facebookowa strona Nie podaję ręki myśliwym powstała w marcu 2015 roku. Od tamtej pory nie ustajemy w publikacjach, ukazując bestialstwo, obłudę, hipokryzję i zakłamanie części środowiska łowieckiego, jak i rzeczywiste motywy ”ochrony przyrody”. Obecnie działamy także na rzecz ochrony przyrody dzikiej, przed nadmierną presją ze strony łowiectwa, na terenie całego kraju, bez sformalizowanych struktur. Głośno zrobiło się o nas w grudniu 2015 roku, kiedy wraz z grupą zaprzyjaznionych aktywistów powstrzymaliśmy wigilijną masakrę zwierząt na terenie Puszczy Zielonka , przez myśliwych postrzeganą jako ”wspaniałą tradycję polowania wigilijnego”. Więcej o tych wydarzeniach w zakładce Nasze Akcje (click)

Niniejszy blog powstał nie tylko w wyniku sprzeciwu wobec bezsensownego zabijania zwierząt dla rozrywki i absurdów współczesnego łowiectwa, ale przede wszystkim z miłości do natury i troski o wspólne dobro jakim jest dla nas ojczysta przyroda. 

Poza kilkoma gatunkami,które czasami wchodzą w drogę człowiekowi, mogą czynić szkody w uprawach czy populacjach innych gatunków, nie ma żadnego racjonalnego usprawiedliwienia dla mordowania innych.

O co walczymy? Nasze postulaty

– Skreślenie zająca z listy zwierząt łownych i objęcie całkowitą ochroną gatunkową.
-Zakaz dokarmiania zwierząt łownych płodami rolnymi i ograniczenie dostępu do upraw.
-Skreślenie ptaków z listy zwierząt łownych
– Objęcie kuropatwy i jarząbka całkowitą ochroną gatunkową.
-Zakaz polowań zbiorowych ,które płoszą wszystkie zwierzęta,są nienaturalną,niehumanitarną ingerencją w ekosystem.
– Okresowe i powtarzalne badania lekarskie i psychologiczne dla myśliwych, oraz testy sprawnościowe.

Z pełną listą naszych celów i postulatów można zapoznać się w poście: 

Cele i postulaty społecznej kampanii informacyjnej ”Nie podaję ręki myśliwym”. 

Administratorzy strony  Nie podaję ręki myśliwym:

~Laila Weganka,wolontariusz TOZ i wielu inicjatyw pro zwierzęcych, zawsze po stronie zwierząt.

~Vera – Fotografia przyrodnicza i amatorska twórczość pisarska. Zdeklarowana przeciwniczka łowiectwa.Wegetarianka.

~Taras Bulba Polityka, wkurzanie myśliwych. Założyciel strony.

~Octavian Miłośnik lasu i przyrody, podglądania dzikiego życia, pasjonat myślistwa i łowiectwa w jego nie szkodzącej zwierzętom formie – obserwacji i tropienia a więc bez zabijania. Wegetarianin.

~Villemo -Stażystka 🙂,pasjonatka akwarystyki ,malarstwa i spokojnego życia, mama i gospodyni swoich włości (łąki, pola, pastwiska). 

~ Krzysztof Administrator gościnny,-Fundacja Zmieńmy Świat.

~Grindewald – Artysta plastyk, ornitolog amator i przyrodnik.

Polowanie to źródło wyjątkowej przyjemności. Myśliwi są od tego uzależnieni jak narkomani. Jeśli ludzkość będzie się rozwijać od barbarzyństwa ku cywilizacji, a nie odwrotnie, ten rodzaj przyjemności będzie za kilkadziesiąt lat przedmiotem wielu naukowych badań jako rodzaj uporczywie utrzymującego się atawizmu, patologii podtrzymywanej przez tradycję, a także różne ośrodki władzy. Wierzymy bowiem, że jeśli cywilizacja ma się rozwijać, to warunkiem ku temu jest szacunek i empatia wobec zwierząt.Zacznijmy postrzegać je jako czujące jak my istoty, nie zaś jako surowiec, trofeum, czy mięso.

Niegdyś polowania spełniały szereg istotnych potrzeb człowieka związanych z jego przetrwaniem w naturze, tak jak dostarczały pożywienia, ubrań, przedmiotów codziennego użytku. W obecnej rzeczywistości żadna z tych ról nie ma już znaczenia, chyba, że dla garstki oderwanych od rzeczywistości osobników, pragnących kultywować niechlubną tradycję ludzkości. Dziś każde polowanie jest dodatkowym aktem gwałtu na naturze, której resztki w przekształconym przez człowieka świecie przegrywają z nami na każdym polu. A główne poruszane argumenty przemawiające za łowiectwem, okazują się być często oderwanymi od rzeczywistości nadętymi frazesami dla nie zorientowanych. I te mity staramy się się obalać.

Zabijanie dla przyjemności to w oczach myśliwskiego lobby „piękny rytuał”, „wspaniała tradycja”, „wspólna przygoda”, „indywidualne przeżycie” (ileż adrenaliny daje taki strzał!), a nawet „etyka”, „racjonalna gospodarka leśna” i „działanie dla dobra środowiska”.

Zwierzęta żyjące w lasach stanowią własność skarbu państwa.
W imieniu państwa właśnie, gospodarką łowiecką zajmują się koła łowieckie.
W założeniu, mają one działać wedle określonych przepisów prawa, czyli m.in: chronić i kształtować środowisko przyrodnicze na rzecz poprawy bytowania zwierzyny, ochraniać i zachowywać różnorodność zwierzyny leśnej, utrzymywać strukturę wiekową i płciową oraz liczebność populacji zwierzyny. Tyle z pięknomowy. Życie swoje, a myśliwi swoje… Nie było by naszej inicjatywy, gdyby to wszystko funkcjonowało poprawnie, nawet z wyłączeniem aspektów etyczno – moralnych.

Bestialstwem którego dopuszczają się codziennie ,sami stawiają się poza kręgiem ludzi cywilizowanych. Należy pokazywać ,na czym polega to chore hobby.

Bezsens oraz hipokryzja krwawej zabawy zwanej łowiectwem wyczuwany jest w wielu krajach świata. Coraz więcej ludzi rozumie, że w miarę postępu cywilizacji ta forma rozrywki nie ma racji bytu. Kropla drąży skałę – diametralne zmiany w tej dziedzinie są nieuniknione – to tylko kwestia czasu.

Życzymy owocnych refleksji na stronie.

LogoNasze

Reklamy

15 responses to “O nas

 1. Jak dobrze poczuć, że jest ogromna grupa ludzi, która myśli tak ja ty. Trzymam kciuki i życzę wytrwałości! Obalimy barbarzyńców, wiem to na pewno!

  Polubienie

 2. Nie spodziewałam się znaleźć takiego czegoś w Internecie, teraz gdy wszędzie jest cenzura jak za czasów II w. św.
  Mój sąsiad jest myśliwym i chętnie bym my wygarnęła, gdyby nie był moim pracodawcą. Te gnoje strzelają lisy, który od lat mieszkają w moim sadzie i nikomu nie wadzą. Gdy widzę gąski na przelotach, to mi się żal ich robi, szczególnie tych pojedynczych krótkodziobych, małych, czy bernikli.

  Powodzenia życzę w tępieniu tego dziadostwa.
  Pozdrawiam 🙂

  Polubienie

 3. Ja też mam prawo twierdzić, że jesteście stronniczy i piszecie w wielu miejscach bzdury, naciągacie fakty i przekazujecie półprawdy, skrywając skrzętnie niewygodne dla was informacje. Czy nic nie macie ważniejszego do roboty? Ten blog to pasja, hobby, co to jest. Czy z tego da się żyć? Chyba tak. I to pewnie nieźle, skoro aż tak się mu poświęcacie. Normalny człowiek zajął by się utrzymaniem rodziny a nie farmazonami.

  Polubienie

  • Witamy serdecznie pana na na stronie.Mamy nadzieję, że lektura tego bloga będzie dla pana owocna, i bogata w dojrzałe refleksje. A jakie to niewygodne informacje skrzętnie skrywamy? 🙂 Mamy bardzo dużo ciekawych zajęć do wykonywania. To nie pasja ani hobby, strona powstała z potrzeby serca zaangażowanych w nią osób. Nie, z tego nie da się żyć. Każdy z nas pracuje w swoim zawodzie, a stroną zajmujemy się w czasie wolnym, społecznie, nie pobierając od nikogo za to żadnych pieniędzy. Normalny, wolny człowiek zajmuje się czym chce i rozwija i realizuje, nie dla każdego priorytetem w życiu jest poświęcenie się rodzinie, czy zakładanie jej. Pozdrawiamy, ekipa NPRM.

   Polubienie

  • Oczywiście, nikt nie zamierza zakazywać wam strzelać, jeśli tylko czynicie to zgodnie z obowiązującym prawem. Jeśli natomiast zamierza pan strzelać do czego chce, nie sugerując się listą gatunków łownych proszę czynić to śmiało i chwalić się wszem i wobec, a my nie omieszkamy przyczynić się do uzdrowienia łowiectwa i wyeliminowania pana z szeregów PZŁ. Pozdrawiamy !

   Polubienie

 4. „Strona nie ma na celu nikogo obrażać…”
  …a komentarze takie, że aż strach czytać.
  Obawiam się tych, którzy zioną nienawiścią do drugiego człowieka,
  i którzy sprawiają wrażenie,
  że prędzej wyratują zwierzaka z płonącego domu, niż człowieka.
  Każde mordowanie, czy ludzi czy zwierząt- dla przyjemności- jest złem.

  Ale zabić też można słowem. Jest ono jak miecz, więc baczmy, byśmy siebie nawzajem nie pozabijali.

  Pozdrawiam i życzę dobra.

  Polubienie

 5. Czy można jakoś z Wami nawiązać kontakt? Robimy w Bydgoszczy Wolną Sesję Obywatelską na temat ekologii, ochrony Puszczy, ochrony wolnożyjących zwierząt – czy zgodzilibyście się wziąć w niej udział?

  Polubienie

  • Witam, kontakt najlepiej poprzez stronę na facebooku lub mail. My raczej nie bierzemy udziału w żadnych takich spotkaniach :/ Stroną i kampanią zajmujemy się w czasie wolnym od pracy i ledwo starcza na to wszystko czasu.

   Polubienie

 6. Pingback: ”Nie podaję ręki wędkarzom” czy jest jakaś różnica między wędkarzem a myśliwym? | Nie podaję ręki myśliwym

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s